Se afișează postările cu eticheta donare de sange. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta donare de sange. Afișați toate postările

miercuri, 25 februarie 2009

Pentru tine înseamnă zero.Pentru alții înseamnă viață!


Sub acest slogan se desfășoară,anul acesta săptămâna donării de sânge organizată,la a doua ediție de cluburile Interact din România.

În perioada 2-8 martie,la Centrele de transfuzie sanguină din Alexandria,Arad,Brașov,Cluj-Napoca,Reșița,Râmnicu Vâlcea,Timișoara și Vaslui vino și tu să donezi sânge pentru a salva vieți!

Ca beneficii se primesc bonuri de masă în valoare de peste 50 ron,reducere 50% la abonamentul de transport în comun,analizele gratuite și scutire de la lucru/școală în ziua donării.

Dacă ești din vreun oraș menționat mai sus nu ezita să vii la centrul de transfuzie sanguină!


Săptămâna donării de sânge a fost organizată și anul trecut,tot în această perioadă când clubul Interact Reșița a reușit să strângă cu peste 70% mai mulți donatori decât de obicei.Nici celelalte orașe nu au stat mai rău,peste tot procentajul donatorilor a crescut cu minim 50%.


Așa că,vă așteptăm la cel mai apropiat centru de transfuzie sanguină!


Nu uita! PENTRU TINE ÎNSEAMNĂ ZERO.PENTRU ALȚII ÎNSEAMNĂ VIAȚĂ!